Nie masz konta? Zarejestruj się przypomnij hasło

Logowanie: zapamiętaj

Infolinia 58 524 50 10

Chroń z nami środowisko

Czy chciałbyś by Twoje dzieci i wnuki mogły cieszyć się czystym środowiskiem? Na pewno tak! Dla nas jest to równiez bardzo istotne, dlatego poświęć kilka minut i zapoznaj się z poniższymi informacjami.


Elektrośmieci
Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi nieużywane, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki, telewizory i każdy inny sprzęt, który działa dzięki zasilaniu prądem elektrycznym.

Symbol przekreślonego kosza
Symbol przekreślonego kosza na śmieci na produkcie lub jego opakowaniu oznacza, że produktu nie wolno wyrzucać do zwykłych pojemników na odpady. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki w celu recyklingu odpadów powstałych ze sprzętu elektrycznego i elektronicznego.


Baterie i akumulatory
Baterie elektryczne i akumulatory również zawierają bardzo niebezpieczne dla środowiska substancje. W każdym sklepie prowadzącym sprzedaż ogniw elektrycznych znajdziesz specjalny pojemnik, do którego bedziesz mógł wrzucić zużyte ogniwo.
Co zrobić ze zużytym sprzętem?
Elektrośmieci nie można wyrzucać do śmietnika. Grozi za to kara grzywny do 5 tyś. złotych.

Elektrośmieci możesz nieodpłatnie zostawić w sklepie, w którym dokonujesz zakupu nowego produktu tego samego typu. Wszystkie sklepy przyjmują zwroty zużytego sprzętu w stosunku 1:1.

Zużyty sprzęt możesz również zwrócić bez dokonywania zakupu do specjalnie utworzonych punktów w pobliżu Twojej miejscowości. Organizacja takich punktów jest obowiązkiem gminy i w siedzibie jej urzędu możesz uzyskać adres najbliższego punktu zbiórki. Adres ten powinieneś również uzyskać w każdym sklepie prowadzącym sprzedaż sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Co się dzieje z elektrośmieciami?
Zwrócone elektrośmieci trafią do specjalnej firmy, zajmującej się unieszkodliwianiem niebezpiecznych substancji i odzyskiem fragmentów nadających się do ponownego przetworzenia. Cenne surowce wtórne zostaną przetworzone i ponownie wykorzystane przy produkcji nowego sprzętu.

O firmie

Produkty

Użytkowanie witryny

Pomoc techniczna